prelegent: Ida Tymina

Ida Tymina

Neuroatypowe

Zaczęłam się interesować autyzmem, kiedy sama otrzymałam diagnozę – w 2020 roku. Założyłam profil Ida ma autyzm na Instagramie i zaczęłam pisać o swoich doświadczeniach i o wszystkim, co odkrywałam w temacie autyzmu i neuroróżnorodności. A tych odkryć wciąż przybywa i mam wrażenie, że nigdy się nie skończą. Fascynuje mnie zwłaszcza kwestia neuroróżnorodności jako kolejnego wielkiego przełomu społecznego. Razem z Sabiną założyłam kanał Neuroatypowe na YouTube oraz spółkę Neuroatypowe s.c. Chcemy tworzyć nowe standardy w biznesie i docierać wszędzie tam, gdzie wiedza o neuroróżnorodności może przynosić wymierne korzyści. Moją rolą w naszym przedsięwzięciu jest konkretyzowanie naszej misji i dbanie o jej skuteczną komunikację.

Zarządzanie neuroróżnorodnością w firmie

W wielu krajach, w tym także w Polsce, pracodawcy coraz częściej myślą o społecznym różnicowaniu swoich zespołów i wspieraniu tych pracowników i kandydatów, którzy w znaczący sposób odróżniają się od większości: np. przez niepełnosprawność czy niestandardową tożsamość płciową. Stopniowo jednym z obszarów branych pod uwagę staje się także neuroróżnorodność.

Prelegenci

prelegent: Sabina Markowska

Sabina Markowska

Współzałożycielka kanału Neuroatypowe.
Studentka psychologii na SWPS, a przede wszystkim autystyczna samorzeczniczka.

Czytaj więcej
prelegent: Ida Tymina

Ida Tymina

Współzałożycielka kanału Neuroatypowe.
Chce tworzyć nowe standardy w biznesie i docierać wszędzie tam, gdzie wiedza o neuroróżnorodności może przynosić wymierne korzyści.

Czytaj więcej
prelegent: Tomasz Jasiński

Tomasz Jasiński

Współtwórca projektu asperIT, koordynator pilotażowej edycji we Wrocławiu.

Czytaj więcej
prelegent: Ola Rodzewicz

Ola Rodzewicz

Dyrektorka Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Węgorzewie w latach 2007 - 2021, absolwentka WSP w Bydgoszczy (logopedia) oraz APS w Warszawie (tyflopedagogika), nauczycielka dyplomowana.

Czytaj więcej
prelegent: Szymon Moliński

Szymon Moliński

Data Scientist w Digitree Group S.A. Zawodowo zajmuje się szeroko pojętym Data Science dla sektora e-commerce, po godzinach rozwiązuje problemy modelowania danych pw czasie i przestrzeni, przede wszystkim w kontekście zdrowia publicznego.

Czytaj więcej
prelegent: Michał Szpor

Michał Szpor

Certyfikowany trener biznesu, MindMappingu, konsultant, facylitator Open Space Technology (OST). Współzałożyciel Fundacji DO. Specjalizuje się w szkoleniu i wdrażaniu narzędzi Lean ukierunkowanych na konkretne rezultaty.

Czytaj więcej
prelegent: Wojciech Zawisz

Wojciech Zawisz

Trener, konsultant i coach, akredytowany konsultant Insights Discovery ™, coach z akredytacją International Coach Federation, facilitator metody Open Space Technology (OST). Współzałożyciel Fundacji DO.

Czytaj więcej
prelegent: Jacek
                  Ambrosiewicz

Jacek Ambrosiewicz

Mówca publiczny, mówca TEDx, promotor Różnorodności i Włączania na tle Zdrowia Psychicznego, specjalista od Marketingu i Social Media z 12 lat doświadczenia w firmach jak Ubisoft, Netflix. Wszystko dzięki głowie pełnej ADHD i ASD.

Czytaj więcej
prelegent: Karolina Magierek

Karolina Magierek

Jestem psychologiem, psychoterapeutką, naukowcem. Pomagam osobom dorosłym zmagającym się z różnymi kryzysami, głównie z DDA, lękami, żałobą, obniżonym poczuciem własnym wartości, doświadczającym przemocy.

Czytaj więcej